KAPAT
EKİBİMİZ
Doç. Dr. Erman Aytaç

Doç. Dr. Erman Aytaç

Genel Cerrahi

Doç. Dr. Erman AytaçGenel Cerrahi
Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.Mustafa Kemal Atatürk

Doç. Dr. Erman Aytaç

Mayıs 1982’de Tekirdağ’da doğdu. İlköğretimini Tekirdağ Atatürk İlkokulu, ortaokulu Saray Ali Naki Erenyol Ortaokulu ve lise eğitimini Kabataş Erkek Lisesi’nde tamamladı. Tıp fakültesini İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde okudu ve 2006 yılında tıp doktoru ünvanını kazandı. Genel Cerrahi uzmanlık eğitimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi bünyesindeki Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda tamamladı ve “Karaciğer iskemi/reperfüzyon hasarında intestinal translokasyon.” başlıklı teziyle 2012 yılında Genel Cerrahi Uzmanı oldu. 2011-2016 tarihleri arasında Cleveland Clinic Sindirim Hastalıkları Enstitüsü Kolon ve Rektum Cerrahisi Bölümü’nde klinik ve klinik araştırma üst uzmanlık eğitimini tamamlayıp ülkesine döndü. Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak akademik çalışmalarına devam etmektedir. Uluslararası dergilerde yayımlanmış 170 ve ulusal dergilerde yayımlanmış 40 bilimsel makalesi mevcuttur. Makaleleri günümüze dek toplam 3329 atıf almıştır ve h-endeksi 27’dir. Ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılarda 300’ün üzerinde bildiri sundu. Bu çalışmalardan bazıları Eczacıbaşı Tıp Öğrencileri Proje Büyük Ödülü, Ulusal Kolon Rektum Cerrahisi Kongresi Serbest Bildiri Birincilik Ödülü ve Amerikan Cerrahlar Koleji Araştırma Forumları’nda en iyi sunum ödüllerine layık görüldü. Uluslararası indeksler kapsamında yayınlanan birçok üst düzey bilimsel dergide yayın kurulu üyeliği ve hakemlik yapmaktadır. Halen Amerikan Kolon ve Rektum Cerrahları Derneği (American Society of Colon and Rectal Surgeons) yönetim kurulu ve uluslararası komite üyesi, Avrupa Koloproktoloji Derneği (European Society of Coloproctology) yönetim kurulu üyesi ve komite başkan yardımcısıdır. 

Eğitim

2017

Doçent Doktor / Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi

2016

Cleveland Clinic Vakfı, Sindirim Sistemi Hastalıkları Enstitüsü Kolorektal Cerrahi Bölümü

2012

Uzman Hekim / İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı

2006

Pratisyen Hekim / İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

Deneyim

2020 – Halen

Acıbadem Atakent Hastanesi

2015 – Halen

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı

2016 – 2019

Acıbadem Maslak Hastanesi

RANDEVU
Doç. Dr. Erman AytaçGENEL CERRAHİ
Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Yorumda adınızı gizleyebilirsiniz. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Yorumlar
  • Biz Erman beyden çok memnunuz. Hastalığımın teşhisinden tedavi sürecine kadar her şekilde benimle çok ilgilendi. Allah ondan razı olsun.

  • Babam fıtık ameliyatı olduktan sonra sağlığına en kısa sürede kavuşması hepimizi çok mutlu etti. Erman hocam sayesinde çok başarılı bir ameliyat gerçekleşti. Düzenli kontrollerine devam ediyoruz, biz çok memnunuz. Benzer problemleri yaşayan herkese tavsiye ediyoruz. İyi ki varsınız.