KAPAT
BLOG
TÜMÜ

Safra kesesi ameliyatından korkmanıza gerek yok

Ameliyat fikrinin dahi sizi korkutması çok doğaldır. Boyutu ne olursa olsun, ameliyat olacak her insan bundan az ya da çok endişe duyar. Hele bir de bu konuyu ameliyatlarla ilgili kötü deneyimleri olan kişilerle konuştuysanız, çok daha endişeli hale gelmiş olabilirsiniz.

Eğer safra kesesi ameliyatı olmanız için tıbben açık ve net bir gerekçe mevcut ise içiniz rahat olsun çünkü siz keyfi veya basit bir nedenle değil, gayet ciddi bir hastalık nedeniyle ameliyat oluyorsunuz demektir. Safra taşına bağlı hafif düzeyde şikayetleri olan hastalar bu gerçeğin çok farkında olmasalar da, safra taşına bağlı ciddi bir atak geçiren hastalar olayın ciddiyetinin fazlasıyla farkındadırlar ve bir daha aynı tabloyu yaşamamak için her türlü tedavi için gönüllü olurlar.

Safra kesesi ameliyatı sizi çok üzecek ve sıkıntıya sokacak bir ameliyat değildir. Kapalı yani laparoskopik yöntemle safra kesesi ameliyatı olan hastaların oldukça büyük bir kısmı ameliyat sürecini çok rahat geçirdiklerini, normal hayatlarına çok hızlı döndüklerini ifade ederler.