KAPAT
EKİBİMİZ
Doç. Dr. Volkan Özben

Doç. Dr. Volkan Özben

Genel Cerrahi

Doç. Dr. Volkan ÖzbenGenel Cerrahi
Kolon ve rektum kanserleri tüm kanserler içerisinde üçüncü sıklıkta görülen ve erken teşhis ile birlikte deneyimli ellerde tedavi edilebilen bir hastalıktır.Doç. Dr. Volkan Özben

Doç. Dr. Volkan Özben Kimdir ?

Ocak 1977’de Kırıkkale’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Kırıkkale’de tamamladı. Tıp fakültesini Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 2003 yılında ve genel cerrahi uzmanlık eğitimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda 2010 yılında tamamladı. Tıp fakültesi ve uzmanlık eğitimi süresince Londra’da çeşitli cerrahi ve acil kliniklerde gözlemci olarak çalıştı. Mecburi hizmet görevini 2010-2012 yıllarında Sürmene’de tamamladıktan sonra Türk Cerrahi Derneği’nin düzenlediği Yeterlilik Sınavları’ndan elde ettiği birincilik ödülü burslu ile 2012 yılında Cleveland Kliniği Kolorektal Cerrahi Departmanı’nda gözlemci ve 2014 yılında da yine aynı klinikte Türk Kanserle Savaş Vakfı’ndan kazandığı burs ile araştırma görevlisi olarak çalıştı. Yurtdışı deneyimi sonrası 2016 yılında Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’na öğretim görevlisi olarak atandı. Uluslararası dergilerde yayımlanmış 87 ve ulusal dergilerde yayımlanmış 16 bilimsel makalesi mevcuttur. Makaleleri günümüze dek toplam 783 atıf almıştır ve h-endeksi 18’dir.

Eğitim

2019

Doçent Doktor / Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi

2010

Uzman Hekim / İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi Anabilim Dalı

Deneyim

2016 – Halen

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı

2014 – Halen

Acıbadem Atakent Hastanesi

2014

Cleveland Kliniği Sindirim Sistemi Hastalıkları Enstitüsü, Kolorektal Cerrahisi Departmanı, Cleveland, Ohio, A.B.D. (klinik araştırmacı)

Gönüllü Faaliyetler

2018

Gözlemci cerrah / Mayo Klinik, Kolorektal Cerrahi Departmanı, Rochester, Minesota, A.B.D.

2016

Gözlemci cerrah / Columbia Üniversitesi – New York Presbyterian Hastanesi, New York, A.B.D.

2012

Gözlemci cerrah / Cleveland Kliniği, Sindirim Hastalıkları Enstitüsü, Cleveland, Ohio, A.B.D.

2006

Gözlemci stajyer / High Barnet Hastanesi Acil Servisi, Londra, İngiltere

2003

Gözlemci stajyer / St. Thomas Hastanesi, Genel Cerrahi Anabilim Dalı, Damar Cerrahisi Bölümü, Londra, İngiltere

Doç. Dr. Volkan ÖzbenGENEL CERRAHİ
Yorumlar
  • Tedavi sürecimizde çok ilgilendi ve bizi devamlı bilgilendirdi. Operasyon öncesinde ve sonrasında çok büyük bir sabırla tüm sorularımıza cevap verdi. Kendisi mükemmel bir doktor. İyi ki karşılaştık.

  • Bugüne kadar tanıdığım en cömert ve ilgili doktorlardan biri. Ameliyat sürecimde moralimi hep yüksek tuttu. Çok teşekkür ederim. Kendinizi rahatlıkla Volkan hocama emanet edebilirsiniz.